Všechny reference


Musím přiznat, že zpočátku jsem byl k textovým korekturám poněkud nedůvěřivý. Jsem technik a píšu texty pro stejně smýšlející (návody k obsluze, techn. popisy výrobků apod.). Tak nějak jsem předpokládal, že důležitý je ten obsah, který popisuji a to, že mi sem tam uteče nějaká koncovka snad není tak strašné. Kolegyně mi doporučila, nechat texty raději zkontrolovat u Aleny – dost jsem se podivil, kolik toho na nich našla. Páni, jsem se až zastyděl. Ale prý je to normální (haha) a v pohodě (haha), takže se tím nemám zas tak stresovat. Každopádně, až budu zase příště něco sepisovat, vím, komu to pošlu ze všech nejdřív – Aleně. Doporučuji, pokud si nechcete utrhnout ostudu před kolegy, před šéfem apod., objednejte si korekturu! 😊

Vašek P.odborný technik

Děkuji Aleně za její vstřícnost při opravě mých textů. Termín byl poněkud šibeniční, ale naštěstí jsme všechno zvládly a hlavně, já mohla být v klidu, že články a prezentace budou bez chyb a všem srozumitelné.

Jolana Kouckáobchodní manažerka

Pokud hledáte korektorku, která vás nebude předělávat, navrhne vám pěknou českou variantu, ale nechá vám váš styl a váš jazyk, tak Alenka je ta pravá pro Vás. Je to detailistka, ale otevřená tomu, že každý z nás je jiný. Je to člověk na svém místě. Opraví chyby, ale často i najde mnohem příjemnější slovosled, nebo vyjádření, aniž by při tom potlačovala vaši osobnost a autorský styl. Pomůže vám taky vidět váš text očima čtenáře. Na vás potom je, se rozhodnout, jestli vám to tak vyhovuje, nebo jestli si to uděláte po svém. Takže, pokud například najdete nějakou chybu na mých stránkách www.dagmarkodytkova.cz, je to 100% moje chyba a nikoli něco, co Alenka přehlédla, protože zrovna já si to často dělám po svém :-) Alenkou korigované texty poznáte snadno, jsou příjemné na čtení a bez chyb.

Dagmar Kodýtkováwww.dagmarkodytkova.cz

Pro své „knižní dítko“, Pohádky skřítka Penízka, jsem chtěla mít vše perfektní. Proto jsem hledala korektora, který by můj text důkladně prošel a opravil vše potřebné. Udělala jsem si takové malé výběrové řízení, a na jeho základě jsem se rozhodla pro Alenu Procházkovou. Ta moje představy o korektorské práci nejen splnila, ale dokonce silně předčila. Věnovala hodiny času mým textům a měla trpělivost, když jsem posílala další verze a úpravy. Korektury Aleny Procházkové doporučuji všem, kdo píší texty, e-booky a knihy.

Iva Jančíkováautorka knihy Pohádky skřítka Penízka, www.pohadkyskritkapenizka.cz

Alčo, dál už nic nepiš, jsi jednička! Takhle to je parádní. Já se bál, že to překopeš úplně, až se vytratí pointa. Ale je to super!!! Moc děkuji, skvělé služby!

Dohňatechnik, ČP